رئیس مرکز نشر دانشگاه صنعتی امیرکبیر: ا ارائه حمایت‌های مادی برای انتشار کتاب‌های انگلیسی در سطح بین الملل در دستور کار دانشگاه صنعتی امیرکبیر قرار دارد.

رئیس مرکز نشر دانشگاه صنعتی امیرکبیر: ا ارائه حمایت‌های مادی برای انتشار کتاب‌های انگلیسی در سطح بین الملل در دستور کار دانشگاه صنعتی امیرکبیر قرار دارد.
۱۳۹۵-۰۸-۱۷ ۱۵:۰۴

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر: دکتر حمید رضا شهابی حقیقی با اشاره به فرارسیدن روز معلم و نیز برگزاری نمایشگاه بین المللی کتاب، افزود: دانشگاه صنعتی امیرکبیر با انتشار ۱۱۰ عنوان کتاب در سال ۱۳۹۴ فعال‌ترین و اثرگذارترین ناشر فنی و مهندسی دانشگاهی در کشور بوده است.
وی با تاکید بر این که این دانشگاه با انتشار بیش از یک و نیم میلیون نسخه کتاب در سال‌های پس از انقلاب یکی از موثرترین انتشارات دانشگاهی در کشور بوده است، خاطر نشان کرد: بیشتر کتاب‌های منتشر شده در این دانشگاه مربوط به مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری است؛ به گونه‌ای که تاکنون بسیاری از کتاب‌های این دانشگاه در جشنواره‌های مختلف از جمله مراسم انتخاب کتاب سال کشور برگزیده شده است.
شهابی ، دلیل عمده این توفیق را توان علمی مولفان و مترجمان همکار با مرکز نشر دانشگاه صنعتی امیرکبیر دانست و ادامه داد: بررسی دقیق محتوای علمی کتب دریافتی توسط شورای چاپ و نشر دانشگاه از دیگر دلایل توفیق این مرکز است.
به گفته وی این شورا زیر نظر رئیس دانشگاه است که با حضور معاون توسعه و مدیریت منابع دانشگاه و شبکه سراسری از اساتید در داخل و خارج از دانشگاه بر انتشار کتاب در این مرکز نظارت می‌شود.
رئیس مرکز نشر دانشگاه صنعتی امیرکبیر همچنین اضافه کرد: بر اساس برنامه مصوب هیات رییسه دانشگاه، انتشارات دانشگاه در سال ۱۳۹۴ ضمن تداوم انتشار کتاب به صورت سنتی با بهره گیری از شیوه بهبود مداوم، موفق به ارتقای شکلی کتب منتشر شده و نیز کاهش هزینه‌های مربوط شد به نحوی که برای اولین بار تراز مالی انتشارات مثبت شد.
وی از انتشار کتاب‌های مجازی در این مرکز خبر داد وگفت: بر اساس این برنامه، این دانشگاه برای اولین بار در سال ۱۳۹۴ علاوه بر انتشار کتب کاغذی اقدام به انتشار کتاب مجازی نیز کرده است.
شهابی به اهداف این دانشگاه در زمینه رسیدن به ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان در سال ۱۳۹۹ خاطر نشان کرد: این مرکز نیز برای انتشار کتاب‌های فنی و مهندسی در سطح بین الملل از این هدف پیروی می‌کند برای این منظور از همه اساتید دانشگاه دعوت شد تا کتاب‌های خود را به زبان انگلیسی برای انتشار در سطح بین الملل به مرکز نشر دانشگاه ارایه کنند.
وی اضافه کرد: ارائه حمایت‌های مادی برای انتشار کتاب‌های انگلیسی در سطح بین الملل در دستور کار دانشگاه صنعتی امیرکبیر قرار دارد.

شهابی با بیان این که هیات رییسه دانشگاه حمایت‌های معنوی خوبی از انتشار کتاب در دانشگاه در نظر گرفته‌اند، یادآور شد: به پیشنهاد معاونان توسعه و مدیریت منابع و پژوهشی دانشگاه، امتیاز کتاب‌های منتشر شده در دانشگاه صنعتی امیرکبیر بالاتر از گذشته و حتی بالاتر از امتیاز کتاب‌های سایر مراکز نشر کشور محاسبه خواهد شد.
رئیس مرکز نشر دانشگاه صنعتی امیرکبیر، اظهار کرد: علاوه بر آن کتاب‌های مجازی منتشر شده در این مرکز در مواردی مانند گرنت، ارتقا و تبدیل وضعیت اساتید دانشگاه دارای امتیازی برابر با کتاب‌های کاغذی خواهد داشت.